Vodovodní baterie

Trápí vás vysoké účty za vodu? Není divu, vždyť v posledních pětadvaceti letech podražila více jak stonásobně. Přesto existuje celá řada způsobů, jak snížit spotřebu. K těm základním patří výměna starých vodovodních baterií za nové.

Následující informace nám zprostředkovali profesionálové z řemeslnického cechu EKOMPLEX – instalatéři a vodaři Olomouc.

Moderní vodovodní baterie snoubí funkčnost, komfortní užívání, estetiku a zároveň výrazně snižují průtok vody z kohoutku.

Páková baterie je dobrý základ

K základním typům úsporných baterií patří pákové baterie, které jsou o cca 30 – 40 % úspornější než kohoutkové. Míchání teplé vody se studenou zajišťuje kartuš. Vodaři a instalatéři Olomouc doporučují pořízení dražší baterie – ty levnější mají celoplastové kartuše, které se poměrně brzy poškodí.

Páková baterie

Hygienická a úsporná bezdotyková bateriemi

Ještě účinnější než pákové baterie jsou bezdotykové baterie, protože poskytují pouze takové množství vody, které zrovna potřebujete. Navíc se baterie nemusíte ani dotýkat – stačí, když mávnete rukou v dosahu paprsku senzoru. Úspora ve srovnání s běžnými bateriemi může dosáhnout až 60 %.

Bezdotykové baterie jsou vhodné především na umyvadla pro oplachování rukou. Použít se však dají také ve dřezu v kuchyni a je-li senzor nastaven na určitý časový úsek, tak i v běžném koupelnovém provozu.

Vodovodní baterie

Termostatická baterie garantuje stabilní teplotu

Značné úspory dosáhnete také pomocí termostatické baterie. Termostat snižuje množství spotřebované vody a energie, která je zapotřebí pro ohřev. Termostatické baterie nabízí jednoduché a bezpečné ovládání a navíc bývají opatřeny omezovačem horké vody -  tento mechanismus zabraňuje nechtěnému nastavení vody o teplotě nad 38°C. Rodiče se tak nemusí strachovat, že se dítě bez jejich dozoru opaří.

Tip na závěr: Nebudete-li si vědět rady s výměnou staré baterie, pomůže vám instalatér Olomouc z EKOMPLEXU.

 

Sponzorováno