Tepelné čerpadlo pro ohřev vody

Příprava teplé užitkové vody vyžaduje poměrně citelné náklady v rámci rodinného rozpočtu. Ohřev teplé vody v domácnostech je obvykle zajišťován zařízením zvaným bojler, přičemž teplo je vyráběno s využitím zemního plynu či elektrické energie, což nejsou suroviny, které by zrovna patřily k nejlevnějším. Každá cesta, jak uspořit na výdajích domácnosti je vítaná, tedy i na výdajích pro přípravu teplé vody.

Jednou z možností jak uspořit na odběru elektřiny či plynu pro přípravu teplé vody je, že energii získáme jiným způsobem. Nabízí se využití bojlerů s tepelným čerpadlem.

Taková technologie získává teplo pro ohřev vody z okolního vzduchu, čímž je možné získat velkou část energie na ohřev zdarma. Velkou výhodou jsou prostory, které jsou ohřívány jiným zařízením. Takto může být například využito odpadní teplo vydávané kotlem. Úspora, kterou tato technologie přináší, může činit až 70%. Další úsporu může přinést připojení solárního panelu pro ohřev vody, se kterým je možné tepelné čerpadlo kombinovat.

Bojler s tepelným čerpadlem typu vzduch-voda je tedy velmi dobrou možností, jak snížit nároky na energii, co se týče přípravy teplé vody. Navíc je možno započíst výhody v podobě tichého provozu, malých nároků na prostor a třeba i možnosti využít zařízení pro klimatizování či odvlhčování přilehlých prostor.

K dispozici jsou kvalitní německé bojlery s tepleným čerpadlem určené právě pro domácnosti s topným výkonem 1,8 kW a objemem zásobníku teplé vody 300 litrů.

 

Sponzorováno