Rozhodujete se mezi bazénem a zahradním jezírkem? Mnoho lidí má na pozemku obojí, v některých případech není pozemek pro bazén vhodný. Pokud si však musíte vybrat, je vhodné zvážit všechny klady a zápory. Správně bychom jezírko nazvali rybníčkem, rybník je totiž oblast vody, ať už vytvořená člověkem nebo přírodou, menší než jezero, obvykle s různými úrovněmi hladiny vody. Obecně rybníky nezahrnují pohybující se vodu, jako jsou potoky. Farmáři často postaví rybník na pomoc zvířatům. Obyvatelé měst často instalují zahradní jezírka z estetického hlediska.

Plavecký bazén je umělá stavba pro vodní sporty, cvičení, obecnou rekreaci atd. Obvykle se čistí chlorovanou chemikálií. Je možné je kombinovat. Můžete mít koupací jezírko, které používá nechemický filtrační systém, který bude pro lidi bezpečný.

Jaké výhody mají zahradní jezírka?

Klid - Mnoho lidí přidává do své zahrady jezírka z estetického hlediska, kdy si užívají klidné chvíle nebo i hodiny sledováním vody, ptáků, hmyzu, květin a celého okolního prostředí. Může poskytnout úlevu a odpočinek od požadavků vašeho života nebo problémů, kterým čelíte.

Přírodní útočiště - Vzhledem k tomu, že urbanizace pohlcuje více přírodních stanovišť, může jezírko nabídnout prvek, o který se můžete podělit s nelidskými obyvateli ve vaší oblasti.

Hodnota - Vylepšení, jako jsou vodní prvky, zvyšují hodnotu celé nemovitosti a vypadá díky nim atraktivnější.

Na co je potřeba myslet

Identifikace problémů - Každé jezírko je jedinečné a může se lišit v závislosti na rostlinách a divoké zvěři, kterou podporuje. Jedním z běžnějších problémů jsou invazivní rostliny. Je důležité mít rozmanitost života rostlin nad a pod vodní hladinou. Je důležité udržovat správné podmínky, aby se podpořil prospěšný růst ve prospěch účelů jezírka.

Stromy - Je možné, že stromy a křoviny jsou zarostlé do té míry, že rybník nedostává dostatek světla. Poraďte se s kvalifikovaným zahradním architektem o tom, jak nejlépe situaci řešit. Stromy přispívají do rybníka živinami, takže nechcete úplně eliminovat jejich růst. Jen je udržujte v náležité kontrole.

Vraťme se k myšlence využití jezírka/rybníka jako koupaliště. Existují dva podobné subjekty: přírodní koupaliště a plavecký rybník. Hlavní rozdíl je v tom, jak se voda čistí. Přírodní bazén využívá nechemickou biologickou filtraci. Koupací jezírko spoléhá na vyvážený ekosystém a nepoužívá žádný typ filtrační technologie. Rybník nelze ohřívat ani zakrývat kvůli životu rostlin, zvířat a hmyzu, který podporuje. Přírodní bazén ano.