Přemýšlíte nad pořízením vířivky? Jde o investici do božského relaxu a mnoho lidí může potvrdit, že není nic krásnějšího, než si po náročném dni vlézt do vířivky. Na trhu jsou k dispozici jak pevné, tak i nafukovací vířivky. Pokud o vířivce vážně uvažujete, možná se intenzivně zabýváte tím, jakou z nich pořídit. Níže si je porovnáme a třeba vám to pomůže se lépe rozhodnout.

Cena

Cena je tím nejdůležitějším faktorem, proč se vůbec nafukovací vířivky vyrábějí. Málokdo má peníze na to, aby si nechal vybudovat pevnou vířivku. Klasická vířivka je vždy nejlepší volbou, ale pokud nemáte dostatek místa, nebo financí, můžete si díky nafukovací variantě užít alternativu, která je velmi příjemná a přitom levná.

Mobilita

Zde mají nafukovací vířivky výhodu, zatímco s pevnou vířivkou pohnete jen těžko, mobilní vířivku stačí vypustit a následně s ní můžete libovolně manipulovat. Když nemáte na pozemku příliš mnoho místa, nafukovací vířivku můžete vždy po použití schovat třeba v garáži.

Zážitek

Nafukovací vířivky nemají tak dobrou izolaci a nedokáží tak dlouho udržet teplo. Některé nafukovací vířivky mají trysky, ale jedná se o vzduchové trysky ve spodní části vany, které poskytují bublinkový zážitek, spíše než cílenou hydromasáž. Nafukovací vířivky se dělají převážně pro menší počet osob. Sedíte zde na podlaze v nafukovací horké vaně, podobné brouzdališti, spíše než v tvrdé horké vaně. Klasická vířivka je vždy pohodlnější volbou.

Životnost

Z hlediska životnosti vždy vydrží déle klasické pevné vířivky. Nafukovací můžete protrhnout o ostrý předmět, zatímco pevnou vířivku budete mít opravdu dlouho. Pokud však nafukovací vířivku správně podložíte a nebudete ji posouvat po špatném povrchu, může vám také vydržet na mnoho letních sezón.

Verdikt

Pokud máte prostředky a dostatek prostoru pro klasickou vířivku, rozhodně nad pořízením neváhejte. Pokud ne, nafukovací vířivka vám přinese rovněž příjemné potěšení, které sice nebude stejné jako v běžné vířivce, ale i tak si zde užijete hezký relax za nízkou cenu.