Během letní koupací sezóny se může poměrně snadno stát, že voda v bazénu se takzvaně zkazí a zezelená. Proč se tak děje?

V podstatě jde o naprosto přirozený proces, jelikož vlivem provozu bazénu dochází k vytvoření ideálních podmínek k pomnožení mikroorganismů, přičemž projevem jejich přítomnosti je právě zeleně zbarvená voda, a to různé intenzity. Do bazénu se totiž dostává celá řada látek organického charakteru, které jsou pro ty mikroorganismy potravou. Když se k tomu přádající vysoké teploty a sluneční svit, zelená hmota v bazénu snadno bují.

Pokud chcete udržet vodu v bazéně čistou a zabránit zezelenání vody, je naprosto nezbytné zajistit řádnou a nepřetržitou péči o kvalitu bazénové vody. Pokud plánujete odjet na nějaký čas na dovolenou, myslete i na váš bazén. Právě i po dobu vaší nepřítomnosti je nutné zajistit správnou dávku chemie a provoz filtrace.

Velmi dobrou preventivní pomůckou před zkažením vody je zakrývací plachta. Zabrání tak nežádoucímu vniku znečištění do vody skrz hladinu, jako je pyl, prach, listí a apod.